Rennert Dil Okulu
Neden Rennert İstanbul?
Rennert İstanbul Ekibi
Rennert USA
   

Rennert Dil Okulu

Rennert Dil Okulu 1973 yılında bir dil bilimci olan César Rennert tarafından Amerika’da kuruldu.

Mr. Rennert’in amacı; içinde neredeyse hiç konuşma olmayan, sadece yoğun gramer öğretilen ve kalabalık sınıflardan oluşan dil okullarına, alternatif bir sistem yaratmaktı.

Öğrencileri konuşturmayı hedefleyen, az mevcutlu sınıflarda kaliteli eğitim veren bir dil okulu kurmak istiyordu.

César Rennert, 1973 yılında işte bu hayalle yola çıktı. Kendi ana dili olan İspanyolcayı öğretmeye başladığı tek bir sınıftan oluşan Rennert Dil Okulu, bugün uluslararası, başarılı bir dil merkezi haline gelmiş durumda. Bugün Amerika’da hem New York (Manhattan) hem de Miami’de okulları bulunan kurum, ön planda tuttuğu İngilizce eğitimi alanında ESL kursları arasında hep ilk sıralarda yer alıyor.

Rennert Dil Okulu’nda genel İngilizce eğitimine paralel olarak iş ingilizcesi, çeşitli test eğitimleri (TOEFL, TOEIC) ve ayrıca öğrencilerin özel yeteneklerini gelişiren English Plus eğitimleri de veriliyor. Ayrıca Rennert Dil Okulu’nda, İngilizcenin yanı sıra diğer önde gelen dünya dilleri de öğretiliyor. Bugün Rennert’in Amerika’daki yabancı dil kurslarında İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Portekizce, Japonca ve Çince öğrenmek mümkün.

Bunlara ek olarak Rennert Dil Okulu’nda, konusunda çok iddali olduğu bir çeviri bölümü ve İngilizce öğretmenliği sertifika programı bulunuyor.

1977 yılında faaliyete başlayan çeviri bölümü kısa sürede bir çok önemli şirketin güvenini kazanmayı başarıyor ve yoluna başarıyla devam ediyor.

Kuruma en son eklenen İngilizce öğretmenliği sertifika programında ise; ana dili İngilizce olan adaylara 130 saatlik yoğun bir eğitim veriliyor. Bu eğitimin sonunda verilen uluslarası sertifikayı (SIT/ TESOL) alanlar, ingilizce öğretmenliği yapmaya hak kazanıyor.

Rennert Dil Okulu ayrıca IALC kurucu üyesi olarak faaliyet gösteriyor. 1983 yılında kurulan IALC’nin amacı, dünyanın çeşitli ülkelerindeki dil okullarının akademik ve etik yapısını ortak bir noktada ve kalitede birleştirerek en üst düzeyde eğitim ve hizmet vermelerini denetlemek. IALC, 2009 yılında Language Travel Magazine LTM Star’ın “En İyi Okul Birliği” ödülünü kazandı.

César Rennert ile İstanbul’da ingilizce öğretmenliği yapan İdil Kemerli’nin yolları 2008 yılında bir tesadüf sonuncu kesişiyor ve eğitim alanında aynı görüşlere sahip olan ikili kısa sürede anlaşarak, Rennert Dil Okulu’nu İstanbul’a taşımaya karar veriyorlar.

Rennert’in Amerika’dan sonra ilk kez İstanbul’da açtığı dil okulunda da hedefi, sınıflara az sayıda öğrenci alarak, özel ders havasında, kaliteli ve konuşmaya yönelik eğitim sistemini başarıyla uygulamayı sürdürmek.